důležité dokumenty, podtup při žádosti o krytí, krytí atd.

Tiskopisy

krytí

Při krytí potřebujete

- žádost o krycí list - první soubor ke stáhnutí dole pod textem -  (vyplněnou posíláte nejpozději měsíc před očekávaným krytím poradci chovu na klubový mail sarplaninac@seznam.cz ) (za urgentní vyřízení, tj. méně než měsíc před krytím je příplatek)

- krycí list (stáhnete si ho z webu, je to třetí a čtvrtý soubor dole pod textem, a doplníte nahoru do pravého roku číslo přidělené poradcem na základě žádost o krycí list, po nakrytí pošlete první část krycího listu poštou na adresu poradce chovu: MVDr. Štěpánka Kotoučová, U Koupaliště 623, 431 51  Klášterec nad Ohří (je povinnost do 7 dnů po krytí!) v době koronaviru je možné poslat alespoň fotokopii na vetmeda@seznam.cz poradci chovu. Originál pak pošlete poštou dodatečně do měsíce. Tímto nahlásíte vrh - povinnost nahlásit ho je do 7 dnů po narození štěňat.
Druhou část krycího listu si schováte pro plemennou knihu.

- do 14 dnů po narození štěňat si na  https://www.kynologie.cz/plemenna-kniha/tetovani-a-cipovani.htm 

najděte žádost o tetovací čísla (čip pak vyplníte až na kontrolní pásek o tetování a čipování)

- tamtéž si stáhněte kontrolní pásek  (vyplní ho při tetování a čipování  veterinář)

- pro kontrolu vrhu si stáhněte přihlášku vrhu (vyplní poradce chovu při kontrole vrhu) a dá další pokyny

KLUB ZAJIŠŤUJE SERVIS I PRO NEČLENY KLUBU - tudíž ti musí nejpozději před předpokládaným krytím uzavřít s klubem smlouvu o poskytovaných službách

POD TEXTEM SI MŮŽETE STÁHNOUT:

-žádost o krycí list
-přihlášku vrhu
-krycí list líc
-krycí list rub 
-kontrolní pásek pro tetování/čipy
-smlouvu o chovatelském servisu poskytovaném klubem nečlenovi

- poplatky

chovnost

UPOZORNĚNÍ PRO CHOVATELE (k 3. 8. 2020): Podle stále platného zápisního řádu klubu štěňata šarplaninců a krašáků nejen čipujeme (původěně dobrovolné, podle nové legislativy ČR povinné), ale i tetujeme.  DÁL PLATÍ POVINNOST TETOVAT.

Po uchovnění psa/feny potřebujete e

- absolvovat alespoň jednu klubovou nebo speciální výstavu v ČR od třídy mladý výše

- přihlásit se na bonitaci (je 3x do roka, na jaře samostatná nebo spolu se členskou schůzí, na podzim 2x spolu s klubovou nebo speciální výstavou)

- nechat si zkontrolovat dysplazii kyčelního kloubu, nejdříve v 15 měsících.  Uchovňují se všichni psi a feny mimo nejvyššího stupně dysplazie - E. Pes/fena se stupněm D se pak smí křížit pouze se psem/fenou s negativním DKK. Snímky vyhodnocuje MUDr. Duchek - viz kontakty.

Chovnost po splnění podmínek registruje plemenná kniha ČKS - viz kontakty.

Psa je dobré zaregistrovat po bonitaci, feně můžete nechat zaregistrova chovnost až s prvním vrhem štěňat.

Registrace se provádí tak, že na plemennou knihu pošlete DOPORUČENĚ (lze tam zajít v úřední hodiny i osobně) průkaz původu, výstavní knížku, kde musíte mít zapsanou klubovou nebo speciální výstavu a potvrzení o kontrole DKK. Chovnost plemenná kniha zapisuje přímo do průkazu původu a do svého registru si zapíše výsledky výstav z výstavní knížky. 

A pozor - než doklady zašlete, udělejte si pro jistotu kopii. Stačí ofotit mobilním telefonem - kdyby pošta doklady ztratila.

PRO KRAŠÁKY platí ještě speciální vyšetření.  Podmínky vyšetření: - podrobnosti v souboru, který si můžete stáhnout zcela dole na této stránce vpravo:

Metodický pokyn k vyšetření ektopických uretrů u krašských ovčáků

přihláška do klubu

stáhněte si soubor dole pod textem (sloupec dole pod textem vpravo), vyplňte a přihlášku pošlete mailem na sarplaninac@seznam.cz

současně zašlete i souhlas s GDPR (viz soubor pod přihláškou)

jak zaplatit za kontrolu DKK
(dysplazie kyčelního kloubu)

Platit můžete hned, jak se psem absolvujete vyšetření - tedy PŘED vyhodnocením snímku!

posuzovatel: MVDr. Lukáš Duchek, Veterinární nemocnice, Jindrova 43, Praha 5 - Stodůky, tel. +420 251 617 564Cena za vyhodnocení snímků je 500 Kč

peníze pošlete na účet 
27-4570340267/0100 (u Komerční banky)
variabilní symbol: 9xxxxx (majitel místo x napíše posledních pět čísel čipu nebo tetovací číslo a přidá nulu na konci, protože naše tetovací číslo má jen čtyři číslice)


DALŠÍ PŘEDPISY KLUBU

stáhněte si pod tímto textem - soubory vpravo
STANOVY KLUBU

CHOVATELSKÝ ŘÁD
BONITAČNÍ ŘÁD
KÁRNÝ ŘÁD
Řád pro udělování titulu Klubový vítěz