důležité dokumenty, postup při žádosti o krytí, krytí atd.

Tiskopisy

krytí

UPOZORNĚNÍ PRO majitel dovozených psů a fen:

1) Importovaní jedinci mohou bonitovat pouze, pokud předloží klubu EXPORTNÍ průkaz původu

2) Uchovňovat psa lze podle FCI pouze v zemi, kde je zapsán v plemenné knize. Ke krytí nebudou proto připouštěni psi a feny v majitele trvale žijícího v ČR, kteří nebudou mít přeregistraci a chovnost zapsanou v ČR.  (Neplatí pro zahraniční krytí.)

Při krytí potřebujete

- žádost o krycí list - ŽÁDOST O KRYCÍ LIST ON-LINE
 -  žádost vyplníte nejpozději měsíc před očekávaným krytí
jen v případě, že vám nejde vyplnit žádost on-line si můžete stáhnout žádost pod tímto textem, vytisknout a vyplnit a poslat mailem na
 sarplaninac@seznam.cz ) 

- za urgentní vyřízení, tj. méně než měsíc před krytím je dle rozhodnutí členské schůze příplatek

- krycí list si stáhnete z tohoto webu, je dole pod tímto textem, a doplníte nahoru do pravého rohu číslo, které vám mailem přidělí poradce chovu  na základě žádosti o krycí list

- po nakrytí pošlete první část krycího listu poštou na adresu poradce chovu: MVDr. Štěpánka Kotoučová, U Koupaliště 623, 431 51  Klášterec nad Ohří (je povinnost do 7 dnů po krytí!) v době koronaviru je možné poslat alespoň fotokopii na vetmeda@seznam.cz poradci chovu. Originál pak pošlete poštou dodatečně do měsíce. Tímto nahlásíte vrh - povinnost nahlásit ho je podle normativů ČMKU do 7 dnů po narození štěňat.

Druhou část krycího listu si schováte pro plemennou knihu, použijete ji až při přihlašování vrhu na plemennou knihu po kontrole vrhu (tj. nejříve po 6. týdnu věku štěňat)

- !!!! do 14 dnů po narození štěňat si na  https://www.kynologie.cz/plemenna-kniha/tetovani-a-cipovani.htm 

najděte žádost o tetovací čísla (čip pak vyplníte až na kontrolní pásek o tetování a čipování), tato tetovací čísla jsou zároveň číslem budoucího průkazu původu

- tamtéž si stáhněte kontrolní pásek  (vyplní ho při tetování a čipování  veterinář)

- pro kontrolu vrhu si stáhněte přihlášku vrhu (vyplní poradce chovu při kontrole vrhu) a dá další pokyny

KLUB ZAJIŠŤUJE SERVIS I PRO NEČLENY KLUBU - tudíž ti musí nejpozději před předpokládaným krytím uzavřít s klubem smlouvu o poskytovaných službách

POD TEXTEM SI MŮŽETE STÁHNOUT:

-žádost o krycí list (jen pokud vám nejde vyplnit on-line) 
-přihlášku vrhu
-krycí list líc
-kontrolní pásek pro tetování/čipy
-smlouvu o chovatelském servisu poskytovaném klubem nečlenovi

- poplatky

chovnost

UPOZORNĚNÍ PRO CHOVATELE:
Podle rozhodnutí členské schůze ze dne 18. 6. 2021 DÁL PLATÍ kromě státem uložené povinnosti čipovat štěňata i POVINNOST TETOVAT.

Po uchovnění psa/feny potřebujete e

- absolvovat alespoň jednu klubovou nebo speciální výstavu v ČR od třídy mladý výše

- přihlásit se na bonitaci (je 3x do roka, na jaře samostatná nebo spolu se členskou schůzí, na podzim 2x spolu s klubovou nebo speciální výstavou)

- nechat si zkontrolovat dysplazii kyčelního kloubu, nejdříve v 15 měsících.  Uchovňují se všichni psi a feny mimo nejvyššího stupně dysplazie - E. Pes/fena se stupněm D se pak smí křížit pouze se psem/fenou s negativním DKK. Snímky vyhodnocuje MUDr. Duchek - viz kontakty.

Chovnost po splnění podmínek registruje plemenná kniha ČKS - viz kontakty.

Psa je dobré zaregistrovat po bonitaci, feně můžete nechat zaregistrova chovnost až s prvním vrhem štěňat.

Registrace se provádí tak, že na plemennou knihu pošlete DOPORUČENĚ (lze tam zajít v úřední hodiny i osobně) průkaz původu, výstavní knížku, kde musíte mít zapsanou klubovou nebo speciální výstavu a potvrzení o kontrole DKK. Chovnost plemenná kniha zapisuje přímo do průkazu původu a do svého registru si zapíše výsledky výstav z výstavní knížky. 

A pozor - než doklady zašlete, udělejte si pro jistotu kopii. Stačí ofotit mobilním telefonem - kdyby pošta doklady ztratila.

PRO KRAŠÁKY platí ještě speciální vyšetření.  Podmínky vyšetření: - podrobnosti v souboru, který si můžete stáhnout zcela dole na této stránce vpravo:

Metodický pokyn k vyšetření ektopických uretrů u krašských ovčáků

přihláška do klubu

stáhněte si soubor dole pod textem (sloupec dole pod textem vpravo), vyplňte a přihlášku pošlete mailem na sarplaninac@seznam.cz

současně zašlete i souhlas s GDPR (viz soubor pod přihláškou)

jak zaplatit za kontrolu DKK
(dysplazie kyčelního kloubu)

Platit můžete hned, jak se psem absolvujete vyšetření - tedy PŘED vyhodnocením snímku!

posuzovatel: MVDr. Lukáš Duchek, Veterinární nemocnice, Jindrova 43, Praha 5 - Stodůky, tel. +420 251 617 564Cena za vyhodnocení snímků je 500 Kč

peníze pošlete na účet 
27-4570340267/0100 (u Komerční banky)
variabilní symbol: 9xxxxx (majitel místo x napíše posledních pět čísel čipu nebo tetovací číslo a přidá nulu na konci, protože naše tetovací číslo má jen čtyři číslice)


DALŠÍ PŘEDPISY KLUBU

stáhněte si pod tímto textem - soubory vpravo
STANOVY KLUBU

CHOVATELSKÝ ŘÁD
BONITAČNÍ ŘÁD
KÁRNÝ ŘÁD
Řád pro udělování titulu Klubový vítěz